معرفی شرکت

شرکت دانش بنیان بازرسی فنی و مجموعه آزمایشگاهی شاخه زیتون لیان با هدف بررسی کیفیت کالاهای تولیدی داخل کشور و کالاهای وارداتی و صادراتی، استقرار سیسـتم‌های کیفیـت در واحدهـای تولیدی، کمک به حسـن اجـرای استانـدارد، تأمین خواسته‌های مصرف‌کنندگان در خصوص کالاهای مصرفی، بهره‌مندی بهینه از محیط زیست و همکاری و مساعدت در جهت ارتقای سطح سلامت جامعه و امنیت غذا و بهداشت کشور در سال 1387 تأسیس گردید. این شرکت با توجه به تجارب ارزنده موسسین و بهره‌گیری از متخصـصان زبده و متعهد توانسته نسبت به تجهیز و راه‌اندازی آزمایشگاه‌های مختلف در زمینه غذایی، میکروبی، آرایشی و بهداشتی، قطعات و لوازم خودرو و… اقدام نماید.

شایان ذکر است شرکت بازرسی فنی شاخه زیتون لیان تحت برند SZL مشغول به فعالیت می‌باشد.

فعالیت‌های این شرکت در سه بخش خدمات آزمایشگاهی، بازرسی فنی، آموزش و مشاوره دسته‌بندی می‌شود.

home lab
service ins

service-ins

kamyab lotfollahyan 1161763 unsplash min e1563358456879

kamyab-lotfollahyan-1161763-unsplash-min

edward cisneros 415601 unsplash min e1563358525126

edward-cisneros-415601-unsplash-min

خط مشی

مدیریت و كلیه كاركنان شركت بازرسی فنی شاخه زیتون لیان، به دور از هرگونه فشار و محدودیت‌های داخلی و خارجی كه می‌تواند اثرات منفی بر روی كیفیت كار آنها داشته باشد، با بهره‌گیری از دانش روز و با اعمال رویه‌های حرفه‌ای مطلوب، خدمات بازرسی و آزمایشگاهی را با بهترین كیفیت و با استفاده از استانداردهای ملی ایران (ISIRI) به مشتریان ارائه می‌نمایند. هدف اصلی مدیریت، ایجاد اطمینان و اعتماد برای مشتری در خصوص نتایج بازرسی و آزمون بوده كه برای تحقق آن، مدیریت و كاركنان متعهد به رعایت و اجرای موارد ذیل باشند:

  • ارتقای جایگاه و میزان رضایتمندی مشتری، با توجه به خواسته‌ها و نیاز آنان در چارچوب الزامات سازمان ملی استاندارد ایران و تلاش در حفظ، گسترش و بهبود مستمر کیفیت عملکرد شرکت جهت ارتقای رضایت مشتریان.
  • تلاش در راستای کنترل هزینه‌های شرکت، مشتریان و بهبود زمان ارایه خدمات به مشتریان در راستای ارزش‌افزایی، بهره‌وری، شناخت و تلاش در برآورد تقاضای بازار، با هدف افزایش سهم بازار شرکت.
  • ارتقای سطح دانش و مهارت‌های فنی و ارتباطی پرسنل با برگزاری و شرکت در دوره‌های آموزشی و هدفمندسازی مسیرهای شغلی.
  • افزایش مشاركت كاركنان با در نظر گرفتن پیشنهادات و انتقادات سازنده از آنان و استفاده از بارش افكار نیروها.
  • استقرار، اجرا و بهبود الزامات سیستم ISO/IEC17020:2012 و  ISO/IEC17025:2005 برای سازمان بازرسی‌کننده.
  • محرمانه دانستن كلیه اطلاعات مشتریان و حفاظت از آن، در راستای اجتناب از هرگونه اقدامی که باعث کاهش اعتماد به صلاحیت، بی‌طرفی، درستی قضاوت یا درستی عمل شرکت گردد.
  • ایجاد مسیری شفاف در اجرای فرآیندهای بازرسی و آزمایشگاهی در راستای ایجاد اطمینان و اعتماد در صحت انجام فرایند برای مشتریان.
  • افزایش بکارگیری از فناوری‌های نوین اطلاعات و ارتباطات و استفاده بهینه از تجهیزات موجود.
  • فرآهم نمودن شرایط همکاری و مشارکت با شرکت‌های دارای صلاحیت ملی و بین‌المللی.

مسئولیت اجتماعی

مسئولیت اجتماعی شرکتی (Corporate Social Responsibility) یا مسئولیت اجتماعی شرکت‌ها یا مسئولیت اجتماعی سازمان‌ها از جستارهای «اخلاق کسب‌وکار» است که به نقش شرکت‌ها در حوزه اجتماع می‌پردازد. مسئولیت اجتماعی شرکتی مجموعه وظایف و تعهداتی است که شرکت بایستی در جهت حفظ، مراقبت و کمک به جامعه‌ای که در آن فعالیت می‌کند، انجام دهد. مسئولیت اجتماعی شرکتی (CSR) به سه دسته تقسیم می‌شوند:

 

مسئولیت‌های اجتماعی محیطی:

در این نوع از مسئولیت های اجتماعی، شرکت بخش بزرگی از تمرکز خود را بر روی حفظ محیط زیست و منابع طبیعی می گذارد.

 

مسئولیت‌های اجتماعی خیرخواهانه:

در این نوع از CSR شرکت مسئولیت خود را در نظر گرفتن خدمات اجتماعی و رفع معضلات اجتماعی دانسته و برای رفع این معضلات تحت عنوان کمپین های مختلفی تلاش می‌کند.

 

مسئولیت‌های اجتماعی اخلاقی:

در این سطح، جنبه اخلاقی مسئولیت اجتماعی از اهمیت بیشتری برخوردار است. این مسئولیت ها شامل پرداخت درآمد بیشتر به کارمندان از طریق پاداش‌های بالاتر، فراهم کردن فرصت برای بیکاران، اجتناب از کارکردن با شرکت‌های دارای سابقه و شهرت منفی و غیره می‌باشد.