Molecular Biology Lab

Scope of Molecular Biology Lab tests

بازرسی خودرو (سبک و سنگین)، بازرسی کالاهای وارداتی و صادراتی، بازرسی آسانسور، بازرسی ماشین‌آلات کشاورزی و...

About Lab

Getting to know the Molecular Biology Lab

با توجه به ورود محصولات کشاورزی تراریخته (دست‌ورزی‌شده ژنتیکی) یا GMO به بازار مصرف کشورهای مختلف، قوانینی جهت تشخیص و برچسب‌گذاری این محصولات، پیش از ورود به بازار، جهت کنترل مصرف آنها وضع گردیده است. در همین راستا، آزمایشگاه بیولوژی مولکولی این مجتمع آزمایشگاهی با دارا بودن تجهیزات پیشرفته قادر به تشخیص و ردیابی ارگانیسم‌های تراریخته در محصولات کشاورزی مختلف از قبیل برنج، ذرت، سویا، کلزا و غیره می‌باشد.

همچنین با توجه به تجهیزات تخصصی موجود در این آزمایشگاه، تشخیص هرگونه مواد اولیه تقلبی استفاده‌شده در تولید محصولات غذایی از جمله فرآورده‌های گوشتی، به سادگی امکان‌پذیر می‌باشد. 

علاوه بر این، مجموعه شاخه زیتون لیان به عنوان اولین آزمایشگاه بخش خصوصی موفق به اخذ تاییدیه‌های مورد نیاز جهت انجام آزمون‌های تشخیص بیماری لکه سفید در میگو از سازمان دامپزشکی کل کشور شده است.

با توجه به نیاز جامعه و با هدف تسریع و افزایش ضریب اطمینان در تشخیص آزمایشگاهی بیماری‌های ویروسی آبزیان (ماهی و میگو) با استفاده از پیشرفته‌ترین تجهیزات بیولوژی مولکولی و توانایی تشخیص و آزمون باکتری‌های زئونوز (مشترک بین انسان و حیوان)، بررسی کیفیت میکروبی آب در بخش میکروبیولوژی و همچنین سنجش میزان سموم قارچی، باقیمانده آنتی‌بیوتیک‌ها در ماهی و میگو، تشخیص انواع رنگ‌های غیرمجاز از جمله مالاشیت گرین، لکومالاشیت گرین، کریستال ویوله، لکوکریستال ویوله، هیستامین، میزان فلزات سنگین موجود در آبزیان و خوراک آبزیان و فرآورده‌های خام دامی در بخش آنالیز، بررسی میزان پروتئین، TVN چربی، خاکستر در مواد غذایی و آبزیان در بخش فیزیکوشیمایی از توانمندی‌های این آزمایشگاه می‌باشد.

service ins

service-ins

kamyab lotfollahyan 1161763 unsplash min e1563358456879

kamyab-lotfollahyan-1161763-unsplash-min

edward cisneros 415601 unsplash min e1563358525126

edward-cisneros-415601-unsplash-min

Other Services

Inspection of elevator

دامنه بازرسی‌ها بازرسی خودرو (سبک و سنگین)، بازرسی…

Inspection of vehicle

دامنه بازرسی‌ها بازرسی خودرو (سبک و سنگین)، بازرسی…

Helmet Lab

این مجموعه آزمایشگاهی با کادری مجرب و متخصص…